مقالات

طریقه مصرف نکتون ب کمپلکس(bcomplex)- ویتامین b طوطی سانان

نکتون ب کمپلکس

Nekton B Complex یک مکمل ویتامینی محسوب می‌شود که به طور خاص برای پرندگان طراحی شده است. این دارو حاوی ترکیبی متعادل از ویتامین های B بوده که برای سلامتی، رشد و شادابی پرندگان ضروری است.

برای استفاده از Nekton B Complex، می توانید به سادگی دوز توصیه شده را در آب آشامیدنی پرنده خود مخلوط کنید یا آن را روی غذای آنها بپاشید. همچنین یک گرم از دارو را در ۱۰۰ گرم غذای نرم بریزید تا آماده مصرف شود.

 

طریقه مصرف نکتون ب کمپلکس به این صورت است که درون جعبه ویتامین، قاشق‌های مخصوصی وجود دارد که میزان یک گرم را برای شما مشخص می‌کند و می‌توانید به آسانی دارو را به میزان دقیق برای حیوان خانگی خود استفاده کنید.

اگرشما هم صاحب طوطی هستید، می‌توانید برای مشاوره و خرید انواع محصولات طوطی سانان به فروشگاه قفس طلایی مراجعه نمایید.

تماس با مدیریت و هماهنگی خرید حضوری فروشگاه : 02133660630

ویتامین ب کمپلکس

نحوه مصرف نکتون ب کمپلکس

نکتون ب کمپلکس یک داروی پودری و مکمل است که به صورت کامل در آب حل شده و در تمام فصول سال، پرندگان و به خصوص پرندگان زینتی می‌توانند از آن بهره ببرند. با استفاده از این ویتامین پرندگان می‌توانند به زندگی خود به خوبی ادامه دهند. سوخت و ساز بدنشان بهبود یافته و کربوهیدرات‌ها برای آنها تامین می‌شود. نحوه مصرف آن بسیار با اهمیت است و باید به آن توجه شود.

 • درباره نحوه مصرف دقیق نکتون ب کمپلکس، این موضوع را بدانید که میزان گرمی که در غذای حیوان خود استفاده می‌کنید، باید کاملاً دقیق باشد و به هیچ عنوان نباید بیشتر از یک گرم در غذا مورد استفاده قرار گیرد. زیرا باعث می‌شود که پرنده یا قناری دچار مشکل شوند.
 • همچنین قبل از مصرف برای جانور خود، حتماً به این نکته توجه داشته باشید که باید نکتون ب کمپلکس خشک و دور از تابش خورشید نگهداری شود و معمولاً دمای بین ۱۵ درجه تا ۲۵ درجه سانتیگراد برای آن مناسب است.
 • قبل از مصرف داروی نکتون ب کمپلکس برای تمام جانوران لوازم مصرفی را به صورت کاملاً مرتب ضدعفونی کرده و از تمیزی آن اطمینان حاصل فرمایید.
 • معمولاً بسته‌بندی‌های ۱۵۰ گرمی و یا ۳۰۰ گرمی پلمپ در بازار به چشم می‌خورد. اگر جانور شما با مشکل بسیار زیادی مواجه است، باید از بسته‌بندی‌های ۳۰۰ گرمی استفاده کنید‌. بدین طریق در یک دوره درمانی ۳ تا ۴ هفته به صورت کامل بیماری ریشه کن می‌شود.

اهمیت ب کمپلکس

نکتون ب کمپلکس یک داروی پودری و مکمل است که به صورت کامل در آب حل شده و در تمام فصول سال، پرندگان و به خصوص پرندگان زینتی می‌توانند از آن بهره ببرند.

با استفاده از این ویتامین پرندگان می‌توانند به زندگی خود به خوبی ادامه دهند. سوخت و ساز بدنشان بهبود یافته و کربوهیدرات‌ها برای آنها تامین می‌شود. نحوه مصرف آن بسیار با اهمیت است و باید به آن توجه شود.

 ویتامین b طوطی سانان

معمولاً تمام طوطی سانان با کمبود ویتامین  B دست و پنجه نرم می‌کنند. به همین واسطه ب کمپلکس می‌تواند در فراهم آوردن سلامتی و آرامش طوطی سانان، کمک کننده باشد.

معمولاً کمبود به کمپلکس در پرندگان زینتی باعث به وجود آمدن تشنج و یا عقب ماندگی و ایجاد مشکلات پوستی ‌شود. مصرف منظم نکتون می‌تواند مشکلات بوجود آمده در پرنده را رفع کند و از بین ببرد.

داروی نکتون از ویتامین‌های بسیار زیادی ساخته شده است که فرایند فیزیولوژیکی بدن پرنده را بهبود می‌بخشد و میزان پروتئین و کربوهیدرات‌ها را در بدن حیوان به صورت کامل مدیریت و تنظیم می‌نماید.

ویتامین ب کمپلکس

تاثیر مصرف ویتامین ب کمپلکس در سلامت پرنده

می‌توان گفت که ویتامین ب کمپلکس، جز ویتامین‌های ضروری است که وجود آن در بدن انسان هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از جمله تاثیر، فواید ویتامین و طریقه مصرف نکتون ب کمپلکس، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در پرندگانی که با کمبود ویتامین ب کمپلکس، مواجه هستند، مشکلات گوارشی، عضلات و حتی قلب، دیده می‌شود. این ویتامین در بدن پرنده نقش بسیار مهمی را ایفا کرده و با تولید خون بیشتر، عمده مشکلات پرنده را از بین می‌برد.
 • این مکمل باعث کاهش ضعف‌های عمومی و تقویت قوای جسمی پرندگان شده و تاثیر بسیار زیادی در بدن آنها می‌گذارد و باعث می‌شود که آنها بتوانند با آرامش به زندگی خود بپردازند.
 • همچنین از مشکلات دیگری که از کمبود ویتامین بی باید به آن اشاره کنیم، برگشتن گردن پرنده به صورت سریع به عقب است که بهترین راه برای درمان این موضوع مصرف داروی بسیار عالی نکتون بوده که اثر بسیار زیادی به پرندگان می‌گذارد.
 • مقادیر بسیار زیادی مکمل‌های آرامبخش در این دارو به چشم می‌خورد که بعد از مصرف، پرنده‌ای که خود را به در و دیوار قفس می‌زده، با آرامش بسیار زیادی همراه می‌شود.
 • همچنین در مواقعی که طوطی شما بی‌قراری بسیار زیادی دارد این دارو کمک فراوانی می‌کند تا به راحتی بتواند به زندگی خود ادامه داده و ارامش پیدا کند.
 • قاشق یک گرمی که در کنار ظرف به چشم می‌خورد میزان بسیار دقیقی برای استفاده است. به هیچ عنوان بیشتر از یک قاشق از دارو درون غذا قاطی نکنید. زیرا به آن صورت پرنده شما با مشکل مواجه خواهد شد.

ویتامین ب کمپلکس برای طوطی

مشخصات ب کمپلکس برای مصرف

محصولات نکتون به عنوان یک فروشگاه حیوانات خانگی به ویژه برای پرورش دهندگان پرندگان آغاز شد. نکتون به کمپلکس پودر قابل حل در آب بوده که حاوی ویتامین‌های بی برای پرندگان زینتی است. مشخصات این دارو را این چنین توصیف می‌کنند:

 • وزن بسته‌بندی ویتامین ب کمپلکس نپتون ۱۵۰ گرم است.
 • ساخت شرکت این محصول نپتون است که توسط کشور آلمان تولید می‌شود.
 • طبق تحقیقات انجام شده این محصول برای پرندگان بوده و مناسب برای دیگر حیوانات نیست. در هنگام استفاده از آن باید دقت و توجه بسیار زیادی را به کار بگیرید.
 • رنگ این دارو شفاف و بدون رنگ است.
 • ضمنا یک عدد قاشق اندازه‌گیری سبز رنگ در هر بطریه به کمپلکس موجود است و قابل بیان است که هر یک گرم ب کمپلکس معادل یک قاشق اندازه‌گیری است.

اهمیت ب کمپلکس برای طوطی

نکتون ب کمپلکس، داروی آرامش پرندگان

اگر به دنبال این هستید که پرنده خود را به صورت کامل درمان کرده و از بیماری‌های قلبی و یا پوستی به صورت کامل در امان نگه دارید، بهتر است که نکتون ب کمپلکس را برای پرنده خود مورد استفاده قرار دهید.

این دارو به صورت کامل مورد تایید سازمان غذا و دارو و پزشکان است. قبل از مصرف، دستورالعمل های روی بسته بندی را برای دوز صحیح بر اساس اندازه و گونه پرنده خود دنبال کنید. استفاده منظم از Nekton B Complex می تواند به ارتقای سلامت کلی و حمایت از سیستم ایمنی بدن پرنده حمایت می‌کند. برای راهنمایی در مورد طریقه مصرف نکتون ب کمپلکس و خرید این محصول می‌توانید به سایت قفس طلایی مراجعه کنید.

برای مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و تهیه انواع محصولات نکتون می توانید به فروشکاه قفس طلایی مراجعه نمایید.

0 0 آراء
رتبه این مقاله
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر و سوال
بازخورد های خطی
نمایش تمام نظرات